Kuba - Las Quinceaňeras

LAS „QUINCEAŇERAS“🌼
V 15 letech se na Kubě dívka stává ženou. Dovršení 15 let je provázeno velkou oslavou zvanou „Quinceaňera".Tato oslava se pořádá především v Latinské Americe, na Kubu přišla ze Španělska. V polovině XX. století byla tato událost v módě v bohatých kubánských rodinách, v 80. a 90. letech již patřila k životu všech kubánských rodin. Mnoho rodin šetří peníze už od narození, aby dívka dostala to nejlepší v den svých 15 let. Po svatbě je to druhý největší obřad.
V tento slavný den otec nazouvá dceři střevíce na podpatku👠. Pak následuje tradiční vídeňský tanec💃. Dívka nejdříve tančí se svým otcem, pak s kmotrem, dědečkem, bratrem a pak se přidají další páry, celkem je jich na parketu patnáct párů. Později se tančí i salsa, reggaeton apod.
Dívky mají nádherné dlouhé šaty💃💃, v některých případech se jedná o šaty podle starých střihů družiček XVIII. a XIX. století. Oslavenkyně dostává různé dárky, pořizuje se mnoho fotografií. V průběhu této oslavy můžete vidět projíždět nastrojenou mladou dívku v nablýskaném americkém voze nebo v kočáru.
V některých domácnostech mají fotografie téměř v životní velikosti. Přestože mají některé rodiny nízký rozpočet, pro tuto událost má dívka vždy nové šaty. Dovršením 15 let se dívky na Kubě stávají plnoletými a některé se již vdávají v tomto věku😊.
Zpět do obchodu