Kuba - Staré americké vozy

Pro milovníky starých AMERICKÝCH vozů je Kuba největším a nejslavnějším místem na světě!!!!!
Vy, co jste byli se mnou na Kubě jste měli možnost se svézt těmito krásnými vozy 🙂
Americké vozy zaplavily Kubu v 50. letech. Žádný jiný stát na světě nedovážel tolik amerických vozů ( Chrysler, Studebakers, De Soto, Chevrolet, Ford, Pontiac, Buick, Dodges, Plymouth, Cadillac nebo Dodge).
Jezdí zde ameriky v perfektním stavu, které se blýskají chromem, ale i ty horší, sestavené z různých součástek jiných vozů. Někdy si Kubánci mezi sebou půjčují náhradní díly, aby vůbec mohli jezdit. V některých případech museli vyrobit materiál od nuly, aby udrželi svůj vůz při životě.
Americké vozy se dovážely na Kubu do roku 1959. Po revoluci byl zákaz dovozu, takže chyběly náhradní díly. Proto není divné vidět krásného Chevroleta z roku1950 s ruským motorem, nebo Forda z roku 1929, který má brzdové destičky z Lady. Někteří Kubánci použili i český karburátor, brzdové destičky z Polska, motor z ruského traktoru apod. Kubánští mechanici jsou opravdoví kouzelníci 🙂
Dříve si Kubánci nesměli koupit auto ani ho prodat. Vozy byly určeny pro vojáky, členy KS, významné sportovce, elitu nebo Kubánce, kteří pracovali v zahraničí. Co si vždy mohli koupit, byl moped.
Koupit nebo prodat svůj vůz mohli až po VI. sjezdu KS v roce 2011.
Takže tisíce aut, které se prodaly tajně, teď mají skutečného majitele. Nové vozy jsou velmi drahé, pro mnohé Kubánce je to stále jen sen. Věřím, že se jim jednou splní.❤️🇨🇺
Zpět do obchodu