O mně

 

Začátek mého příběhu je o lásce k cestování. Miluji objevování nových míst, ponoření se do jiných barev a vůní a navazování nových přátelství. Propojování s ostatními lidmi mi přináší nesmírnou radost a vždy obohatilo můj život o úžasné zážitky.

Moje dobrodružství začalo v Peru, kde jsem působila jako průvodkyně malé skupinky cestovatelů. Na místním trhu jsem objevila pestrobarevné náušnice, které mě okouzlily. Věřím v kouzlo okamžiku a inspiraci, která dokáže oživit naše sny. Společně, se svou kamarádkou a spřízněnou duší, Vendulkou Mátlovou, jsme vytvořily projekt Pachamama - eshop s příběhem. Během posledních 12 let jsme se věnovaly nádherné práci a cestování po Indonésii. S vděčností za tuto úžasnou společnou cestu se nyní vydávám na tu svou.

 

  (544)       

 

V lednu 2023 jsem se rozhodla zamířit do Nepálu, do země, kterou jsem si již dávno zamilovala. Během svých předchozích cest jsem tam zanechala kousek svého srdce. Nepálci jsou nesmírně pohostinní a přátelští lidé. Kromě omamných vůní, koření a čajů jsem se zamilovala do jejich pestrobarevných plédů, s nádhernými vzory a jejich hebkých a příjemných látek.

Během svých obchodních cest jsem měla tu možnost navázat krásné přátelské vztahy jak s místními obchodníky, tak s jejich rodinami. Měla jsem možnost nahlédnout do jejich života, a to je pro mě velkou přidanou hodnotou mé práce. Obchod pro mě není jen o transakcích, ale o sdílení, předávání, budování důvěry a přátelství.

S touto vizí teď mohu s láskou nabízet tyto krásné plédy, šály a další poklady, které pro vás objevuji. Každý kus je unikátní a pochází ze vzdálených krajů, které jsem měla to štěstí prozkoumat. Věřím, že tyto nádherné kousky nejen potěší, ale duchem alespoň na chvíli přenesou do země jejich původu.

 

AMAPOLAS

Svůj e-shop jsem nazvala Amapolas, což je španělský výraz pro vlčí máky. Významnou část svého života a cestování jsem strávila ve španělsky mluvících zemích, proto má pro mne slovo Amapolas ve španělštině symbolický význam. Vlčí máky se staly inspirací pro mnoho básníků, spisovatelů a umělců, kteří vidí v jejich kráse a křehkosti hluboký význam. Jsou často zmiňovány v literatuře a uměleckých dílech, a to jak v pozitivním, tak v melancholickém kontextu. Pro mne symbolizují především začátek nového života, hojnost, plodnost a zároveň křehkou krásu. Krásu života, kterou bych s Vámi ráda sdílela i prostřednictvím výjimečných kousků, které pro Vás objevuji na svých cestách.

 

Zpět do obchodu