Kuba - Botanická zahrada v Soroa

Botanická zahrada v SOROA – ORCHIDERARIUM🌴
Botanická zahrada byla založena v roce 1943 Tomasem Felipem Camachem, právníkem z Kanárských ostrovů na počest jeho nejmladší dcery Pilar, která zemřela ve svých 22 letech při porodu.
🌺
Pilar velmi milovala orchideje. Camacho nevěděl nic o pěstování orchidejí, a proto si najal japonského botanika, aby mu pomohl s nákupem orchidejí i s jejich pěstováním. Dovezl orchideje z Asie, Střední a Jižní Ameriky. Bylo vysazeno kolem 700 druhů orchidejí a 6000 okrasných rostlin a stromů na ploše 3,5 ha za částku 1.500.000 pesos.
🌼
V současné době je v zahradě 486 druhů orchidejí, což je největší sbírka orchidejí na Kubě. Po smrti Camacha v roce 1961 přešla zahrada do rukou státu. Do roku 1978 patřila různým institucím a od roku 1978 patřila Univerzitě v Pinar del Rio jako vědecko -výzkumné centrum. V současné době patří Univerzitě v Artemise.
🌸
Několik metrů od botanické zahrady je 22 m dlouhý vodopád známý jako Cascada del Arco Iris (Duhový vodopád). Když je hodně vody a svítí sluníčko, objeví se přes vodopád nádherná duha🌈.
Zpět do obchodu