Kuba - Vesnička Viňales

Vesnička VIŇALES a její každodenní život🐎🚜🚴‍♀️🏠
👇
Vesnička byla založena v roce 1578 pod názvem Hato de Viňales a v roce 1875 byla přejmenována na Viňales.
Vesničku Viňales jsem se skupinou cestovatelů navštívila vždy po třech dnech intenzivní prohlídky rušné Havany, byla to velmi příjemná změna. Vesnička je obklopena nádhernou přírodou, proto je turisty hodně navštěvována a oblíbená🌴🌴.
Je ideálním místem pro relax a výlety do okolí. Před několika lety to byla velmi klidná vesnice, na jejíž hlavní ulici bylo jen pár barů a restaurací. Dnes zde najdete spoustu barů, restaurací a krámků se suvenýry a přestože je na hlavní ulici rušno, vládne zde pohoda a skvělá atmosféra.
👇
Ubytování máme v tzv. CASAS PARTICULARES (privátní domy)🏡.
Většinou se jedná o barevné domky, ve kterých bydlí i kubánská rodina a turistům pronajímá pokoje.
Kubánci oficiálně začali pronajímat své domy od roku 1997. Za pronájem odvádí státu dost vysoké částky, a to i v případě, že jsou pokoje volné. V současné době kvůli covidu toto nařízení neplatí.
Do domu může kdykoliv přijít kontrola, aby si ověřila, zda jsou všichni turisti řádně zapsáni. V opačném případě majitelé domu dostávají za porušení vysoké pokuty.
👇
Kuba je ostrovem spousta paradoxů a nepochopitelných zákazů. Jeden z nich je ten, že Kubánci nesmí cizincům nabízet krevety, langusty a ryby I. jakosti, ty jsou určeny pro vývoz a do hotelů. V rodinách se vaří výborně.
I přes tento zákaz jsme si pochutnávali na skvěle připravených krevetách, langustách a rybách🐟🦐🦞🦀. Specialitou v rodinách ve Viňales jsou langusty v tomatové omáčce.
🚴‍‍♂️🚴
Jednou jsme si všichni půjčili kola a vyrazili na výlet po okolí. Já jediná jsem píchla a skupina musela pokračovat sama bez průvodkyně 😊 To bylo jedinkrát, kdy jsem skupinu nechala samotnou.
Já jsem pak docela dlouho stopovala, a to různé dopravní prostředky, které kolem mě projely jako např. náklaďák, auta i koňský povoz. Nakonec mi zastavil autobus s turisty a dovezl mě do půjčovny kol. Moje skupina dojela v plném počtu a v pořádku😀😎👏.
ESTO ES CUBA. Toto je Kuba !!!🇨🇺
Zpět do obchodu