Kuba - 30 případů Majora Zemana na Kubě

30 případů MAJORA ZEMANA na Kubě!!! 🙂
Československý televizní štáb natáčel na Kubě v údolí Viňales od 14. února do 14.dubna 1978 dva díly 30 případů majora Zemana - Rukojmí v Bella Vista (27 díl) a Poselství z neznámé země (28 díl).
🐎🐎
Toto údolí a hotel jsem s mými cestovateli několikrát navštívila. Vždy jsme si představovali, jak se údolím prohání na koni major Jiří Hradec a v baru v Hotelu Bella Vista (nyní Los Jazmines) popíjí kubánské drinky a kouří kubánské doutníky. Pro štáb to byl určitě skvělý výlet. Pravda je, že si vybrali opravdu nádherné místo s krásnými přírodními scenériemi.
🍹🍹
Údolí Valle de Viňales je součásti Sierra de Organos v pohoří Guaniguanico.
V roce 1999 bylo prohlášeno Národním parkem a od prosince 1999 je na seznamu UNESCA. Jde o nejvýznamnější krasové údolí Velkých Antil. Toto údolí je velmi úrodné a pěstuje se zde především tabák.
🌴🌴
Ve skutečnosti bylo údolí jedna velká jeskyně. Je možné, že se zbořila horní klenba a zůstaly jen sloupy jeskyně. Erozí pak sloupy vytvořily tzv. mogoty.
MOGOTY jsou zbytky prastarých vápencových horských masivů porostlé bujnou vegetací. Některé se podobají velkým zarostlým hlavám, zbořeným hradům „Castillo en ruinas" nebo velkým spícím slonům. Jde o představivost každého z vás. Uvnitř mogotů je nekonečné množství jeskyň a trhlin, které sloužily také jako úkryt pro nezkrocené otroky, kteří utíkali a schovávali se zde a proto nikdy nebyli chyceni 🙂.
Zpět do obchodu